Види протезування зубів: особливості та які зубні протези кращі

Історія протезування зубів починається з давніх часів, охоплюючи кілька тисячоліть. У Давньому Єгипті вже існували перші прототипи зубних протезів, виготовлені з людських зубів та золота. Етруски, що мешкали на території сучасної Італії, також мали високий рівень майстерності у виготовленні золотих зубних протезів та мостів.

У Середньовіччі, з 500 до 1500 років н. е., зубні протези виготовляли переважно з тваринних або людських зубів, і значних інновацій у цій галузі не було. Період Ренесансу, який тривав з 1500 до 1700 років н. е., ознаменувався розвитком науки і медицини, що призвело до вдосконалення матеріалів та методів виготовлення зубних протезів. У цей час використовували золото, а також різні матеріали для кріплення протезів.

У 18-19 століттях французький дантист Ніколя Дюбо у 1770-х роках створив перші порцелянові зуби. Середина 19 століття принесла відкриття Чарльза Гудієра, який розробив метод вулканізації гуми. Це зробило гуму доступним та популярним матеріалом для виготовлення баз протезів.

У 20 столітті, особливо після Другої світової війни, акрилова смола стала основним матеріалом для виготовлення баз протезів. У 1950-х роках шведський хірург Пер-Інгвар Бранемарк розробив методику остеоінтеграції, що дозволяє створювати сучасні зубні імплантати. У сучасній стоматології широко використовуються цифрові технології, такі як 3D-друк та CAD/CAM, для точного виготовлення протезів.

Незнімне протезування

Незнімні зубні протези — це такі конструкції, які фіксовані в ротовій порожнині пацієнта і не можуть бути зняті без допомоги стоматолога. Вони забезпечують високу функціональність та надійність, одночасно забезпечуючи натуральний вигляд зубного ряду. Основні види незнімних зубних протезів:

1.   Коронки:

o    Металокерамічні коронки. Основа виготовлена з металу, покритого шаром кераміки, що забезпечує міцність і природний вигляд.

o    Цирконієві коронки. Використовують цирконієву основу, яка дуже міцна, більш естетична та тонша  за металокерамічну.

o    Керамічні (порцелянові) коронки. Повністю виготовлені з кераміки, мають високу естетику і схожість з натуральними зубами.

2.   Мостоподібні конструкції:

o    З опорою на власні зуби. Складаються з двох коронок на опорних зубах і штучного зуба між ними.

o    З опорою на  імплантати. Штучні коронки фіксуються до зубних імплантатів, вживлених у кістку.

3.   Вініри:

o    Керамічні. Тонкі накладки, які фіксуються  до передньої поверхні зубів для зміни їх зовнішнього вигляду та кольору.

o    Композитні. Виготовлені з композитних матеріалів прямим методом(в клініці лікарем)

4.   Адгезивні мости:

o    Ці протези використовують мінімальну інвазію і прикріплюються до сусідніх зубів за допомогою спеціальних матеріалів. Часто використовуються для заміщення одного або двох зубів. В більшості випадків як тимчасова конструкція перед імплантацією або на період інтеграції імплантата.

протезування зубів

Знімне протезування

Знімні зубні протези — це конструкції, які пацієнт може самостійно знімати та встановлювати. Вони використовуються для заміщення відсутніх зубів. Основні види знімних зубних протезів:

1.   Повні (тотальні) знімні протези:

o    Повні акрилові протези. Використовуються для пацієнтів, які втратили всі зуби на одній або обох щелепах. Виготовляються з акрилової смоли.

o    Імплант-утримувані повні протези. Повні протези, які фіксуються на зубних імплантатах для підвищення стабільності та комфорту.

2.   Часткові знімні протези:

o    Акрилові часткові протези. Використовуються для заміщення декількох відсутніх зубів. Складаються з акрилової основи з металевими кріпленнями.

  o Бюгельні (металокерамічні) протези. Мають металеву базу з керамічними або акриловими штучними зубами. Відрізняються підвищеною міцністю і стабільністю.

o Нейлонові протези — виготовлені з нейлону та є найбільш м’якими та зручними протезами, звикання до яких відбувається найшвидше

3.   Мікропротези:

o    Так звані «метелики».. Використовуються для заміщення одного або декількох зубів в одній ділянці, фіксуються до сусідніх зубів за допомогою спеціальних кріплень або адгезивів.

Які зубні протези необхідні саме вам?

Вибір зубного протезування залежить від індивідуальних потреб пацієнта, стану його ротової порожнини та бюджету. Кожна клінічна ситуація диктує свої потреби, проте для загального ознайомлення далі наведений короткий огляд переваг різних типів протезів, що допоможе зрозуміти, який варіант може бути найкращим  для конкретної ситуації:

1.   Незнімні протези:

o    Коронки. Забезпечують високоестетичне та функціональне відновлення коронкової частини одного зуба, яка значно зруйнована. Вони міцні, довговічні та не потребують знімання для догляду.

o    Мости. Надійний варіант для заміщення одного або кількох відсутніх зубів. Вони стійкі та виглядають природньо, але вимагають обточування сусідніх зубів.

   o Коронки на імплантах. Найкращий варіант відновлення відсутнього зуба. Імплантати виглядають і функціонують як природні зуби, але їхня установка може бути дорогою та може потребувати додаткових хірургічних маніпуляці

2.   Знімні протези:

o    Повні знімні протези. Підходять для пацієнтів, які втратили всі зуби. Вони можуть бути менш зручними через слабку фіксацію і потребу в регулярному догляді та корекції.

o    Часткові знімні протези. Добрий вибір для тих, хто втратив кілька зубів. Вони легко знімаються для чищення, але можуть бути менш стабільними порівняно з незнімними варіантами..

Загалом, незнімні протези, особливо протези на  імплантатах, є більш коректним та естетичним варіантом лікування, оскільки вони найкраще імітують природні зуби і забезпечують стабільність. Однак вони дорожчі і вимагають довшої підготовки.

Знімні протези можуть бути менш зручними через непостійну фіксацію та необхідність регулярного догляду, але вони є більш доступним варіантом та можуть бути оптимальним вибором для пацієнтів, які не можуть або не хочуть проходити хірургічне втручання для встановлення імплантатів.

Остаточно сказати, які зубні протези кращі, можна тільки після консультації з стоматологом, який врахує всі індивідуальні особливості ротової порожнини та побажання пацієнта.

Які є види зубних протезів в Dental Guru

Клініка пропонує послуги з виготовлення та встановлення усіх видів зубних протезів. Зокрема — це:

  • протези на імплантах;
  • цирконієві коронки;
  • акрилові знімні та частково знімні протези;
  • бюгелі;
  • нейлонові протези.

Це лише частина наших пропозицій. Клініка працює з усіма сучасними технологіями, остаточний вибір виду протезу визначається після детальної діагностики стану ротової порожнини.

Скільки коштують зубні протези в Дентал Гуру?

Орієнтовна таблиця з цінами на основні види зубних протезів показана на сайті. Однак остаточну вартість лікування назве стоматолог після огляду пацієнта та підготовки плану лікування. Усі розрахунки проводяться прозоро та узгоджуються з пацієнтом до початку лікування.

Інші роботи

Прокрутить наверх

Залишіть заявку

Ми зателефонуємо, надамо відповідь на усі запитання, а також запишемо вас на прийом до наших лікарів!

Місце для вашого коментаря. Можете вказати що саме вас турбує, або іншу додаткову інформацію.