Види вінірів: види, особливості встановлення

Нові методи стоматології постійно розвиваються, сприяючи покращенню комфорту, функціональності та естетичності зубного ряду. Широкого розповсюдження набуває цифрове протезування по CAD/CAM технології, зубні імплантати з біосумісних матеріалів, All-on-4 та All-on-6 методи, протези з регенеративними властивостями… Інновації значно покращують якість життя пацієнтів, забезпечуючи комфортні, функціональні та естетичні рішення для відновлення яскравої та приємної посмішки.

вініри види

Що таке вініри на зуби

Вінір — це форма ортопедичної конструкції, яка виготовляється на свої зуби пацієнта. Він покриває виключну передню частину коронки зуба та має на меті естетичну реабілітацію форми та кольору зуба. В свою чергу матеріал, з якого можуть бути виготовлені вініри, може бути різним. Зазвичай вініри виготовляють з кераміки або композитного матеріалу, проте є й інші вартіанти, які ми розглянемо нижче.

Основні види вінірів та особливості їх установки

Розвиток стоматології привів до появи різноманітних видів вінірів. Розглянемо, що таке вініри і якими вони бувають більш детально.

Керамічні вініри

Керамічні вініри — найпопулярніші у сфері естетичної стоматології завдяки здатності значно покращити зовнішній вигляд зубів. Виготовлені з високоякісної кераміки, вони мають колір, форму та розмір природних зубів, роблячи посмішку більш привабливою.

Перед встановленням керамічних вінірів стоматолог проводить ретельну оцінку стану зубів пацієнта та обговорює бажаний результат. Підготовка включає зняття тонкого шару емалі для створення місця для накладок і виготовлення відбитків зубів, які використовуються для створення індивідуальних вінірів у лабораторії.

Переваги керамічних вінірів;

  • висока стійкість до знебарвлення та плям, що дозволяє зберігати природний колір зубів тривалий час;
  • міцність і довговічність, що забезпечує тривале (15-20 років)  використання при правильному догляді.

Однак, існують і певні недоліки. Процес встановлення керамічних вінірів є незворотним, оскільки включає видалення частини емалі. Також можлива тимчасова чутливість зубів після процедури. Крім того, керамічні вініри досить дорогі, що робить їх менш доступними для пацієнтів.

Загалом, керамічні вініри пропонують значні переваги в покращенні естетики зубів, але перед встановленням важливо врахувати всі можливі аспекти та проконсультуватися з кваліфікованим стоматологом.

Цирконієві вініри

Виготовлені з діоксиду цирконію, ці вініри відзначаються високою міцністю і природним виглядом. Цирконієві вініри дозволяють змінити колір, форму, розмір та вирівняти зуби, роблячи посмішку більш привабливою. Процес їх виготовлення та фіксації дуже схожий на керамічні вініри. В чому ж відмінність? Цирконієвим вінірам надають перевагу у випадках, коли є значні дефекти твердих тканин зуба або значні зміни кольору коронки. Оскільки вони є значно міцнішими та краще маскують колір зубів. 

Основні переваги цирконієвих вінірів:

  • висока міцність і стійкість до зношування, що робить їх довговічними;
  • біосумісність, що означає менший ризик подразнення або алергічних реакцій;
  • завдяки своїй непрозорості, цирконієві вініри можуть добре приховувати сильно знебарвлені зуби або дефекти, забезпечуючи при цьому природний і естетичний зовнішній вигляд.

Проте, цирконієві вініри мають і свої недоліки. Основним з яких є дещо менша натуральність та естетичність самих конструкцій, оскільки цирконієм важче відтворити природність зубів. Також варто враховувати, що цирконієві вініри дорожчі від керамічних, що є доволі вагомим фактором при виборі вінірів.

Композитні вініри

Композитні вініри є популярним вибором в естетичній косметології для покращення зовнішнього вигляду зубів завдяки доступності та швидкості встановлення. Виготовлені з композитної смоли накладки можуть ефективно змінити вигляд зубів, допомагаючи пацієнтам досягти бажаного естетичного результату.

Перед встановленням композитних вінірів стоматолог оцінює стан зубів пацієнта та обговорює з ним бажаний результат. Підготовка включає мінімальне або взагалі відсутнє зняття емалі, що робить процес менш інвазивним порівняно з керамічними або цирконієвими вінірами. Сама процедура часто виконується за одне відвідування стоматолога, оскільки матеріал наноситься безпосередньо на зуб і формується на місці.

Переваги композитних вінірів:

  • доступність;
  • швидкість встановлення;
  • можливість ремонту без необхідності повної заміни.

 Вони менш дорогі порівняно з іншими типами вінірів, що робить їх привабливим варіантом для багатьох пацієнтів. Крім того, композитні вініри можуть бути налаштовані та кориговані під час одного візиту, що дозволяє стоматологу точно підібрати колір і форму для досягнення найкращого результату.

Однак, композитні вініри мають і вагомі недоліки. Вони недовговічні і швидко знебарвлюються або зношуються. Це означає, що вони потребують частішої заміни або ремонту. Крім того, композитні матеріали не завжди можуть забезпечити такий самий рівень природності та блиску, як керамічні або цирконієві вініри.

У результаті — композитні вініри є ефективним і економічно вигідним рішенням для покращення естетики зубів, але тимчасовим.

Люмініри

Люмініри  — особливий тип вінірів, виготовлених з високоякісного композитного матеріалу. Вони відрізняються тим, що є надзвичайно тонкими, часто порівняними з контактними лінзами, і вимагають мінімального або взагалі не потребують зняття тканин зуба перед встановленням.

Основна і єдина перевага люмінірів полягає в тому, що їх можна прикріпити безпосередньо до поверхні зуба без значного втручання в структуру зуба. Це означає, що пацієнти можуть зберегти більшу частину своїх природних зубів.

Люмініри підходять для покращення кольору, форми та положення зубів. Проте показання є обмеженими. Через надмірно маленьку товщину, не усі побажання пацієнта по кольору та формі можливо реалізувати за допомогою люмінірів.

Процес встановлення люмінірів є відносно простим, порівняно з традиційними вінірами. Після початкової консультації стоматолог проводить мінімальну підготовку поверхні зуба, що може включати легке шліфування для забезпечення кращої адгезії. Потім люмініри виготовляються в лабораторії на основі відбитків зубів пацієнта та кріпляться за допомогою спеціального клею. 

Недоліком є лише ціна, яка є значно вищою за ціну кераміки, та дещо вищий ризик сколів, оскільки вони є надтонкими. 

Розглядаючи, які вініри найкращі, стоматологи навіть не включають люмініри у список, вважаючи їх більш декором, ніж засобом лікування зубів.

Показання до встановлення вінірів

Встановлення вінірів є популярною процедурою в естетичній стоматології, спрямованою на покращення зовнішнього вигляду зубів і усунення різних косметичних недоліків. Основними показаннями до встановлення вінірів є:

1.   Зміна кольору зубів. Вініри можуть бути використані для покращення кольору зубів, які не піддаються відбілюванню. Це стосується зубів, що зазнали зміни кольору внаслідок прийому певних ліків (наприклад, тетрацикліну), надмірного споживання фтору, великих пломб або кореневих каналів.

2.   Сколи та тріщини. Вініри ефективно приховують невеликі пошкодження зубів, такі як сколи та тріщини, забезпечуючи гладку і рівну поверхню.

3.   Нерівності та аномалії форми. Якщо зуби мають неправильну форму або нерівні краї, вініри можуть допомогти зробити їх більш симетричними та естетично привабливими.

4.   Міжзубні проміжки (діастеми). Вініри можуть закрити небажані проміжки між зубами, створюючи більш гармонійний вигляд.

5.    Нерівномірний або неприродний вигляд. Якщо зуби мають нерівномірний вигляд через різну довжину або форму, вініри можуть допомогти створити більш збалансований і природний вигляд посмішки.

6.  Положення зубів. Вініри можуть допомогти виправити незначні аномалії положення зубів, такі як легка кривизна або нерівномірний розподіл, без необхідності використання брекетів.

Перед встановленням вінірів стоматолог проводить детальний огляд і оцінку стану зубів пацієнта, щоб визначити, чи підходить цей метод для досягнення бажаного естетичного результату. Важливо також враховувати загальний стан здоров’я порожнини рота, наявність карієсу, захворювань ясен та інших стоматологічних проблем, які можуть вплинути на успішність процедури.

Які вініри найкращі: рекомендації від Дентал Гуру

Розглянувши усі плюси і мінуси вінірів, легко зробити висновок, що у більшості випадків найкращим вибором будуть саме керамічні вініри. Вони є збалансованим поєднанням функціональності та естетики. Усі ж інші мають певні недоліки у порівнянні з керамікою.  

Інші роботи

Прокрутить наверх

Залишіть заявку

Ми зателефонуємо, надамо відповідь на усі запитання, а також запишемо вас на прийом до наших лікарів!

Місце для вашого коментаря. Можете вказати що саме вас турбує, або іншу додаткову інформацію.